Lajme

Kryetari Veseli për Kurtin: Ç’është kjo butësi me Serbinë dhe egërsi me SHBA-të?

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka komentuar mbështetjen LVV-së për të nominuar për kryeministër Murat Jasharin pas propozimit nga Vjosa Osmani. Ai në Rubikon me Adriatik Kelmendin deklaroi se nuk duhet të përdoret në politikë në mënyrë abuzuese një emër i tillë i cili i përket një familje siç është ajo e Jasharajve. “Kjo …

Kryetari Veseli për Kurtin: Ç’është kjo butësi me Serbinë dhe egërsi me SHBA-të? Read More »

Kryetari Veseli: Qeveria e re do të jetë vazhdim i mashtrimit të qytetarëve që ua bënë VV e LDK

Prishtinë, më 3.6.2020- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë seancën e sotme se Vetëvendosje dhe LDK i mashtruan qytetarët e Kosovës duke ju ofruar shpresë e në anën tjetër për 100 ditë qeverisje degraduan çdo të arritur të shtetit në 20 vite liri duke shkaktuar rrezik nacional për vendin. Lideri i PDK-së …

Kryetari Veseli: Qeveria e re do të jetë vazhdim i mashtrimit të qytetarëve që ua bënë VV e LDK Read More »

Partia Demokratike e Kosovës i shpreh ngushëllime familjes Zagragja dhe Halimi

Vdekja e parakohshme e veprimtares dhe intelektuales Besa Halimi-Zagragja, është humbje e madhe. Shëmbëlltyra dhe përkushtimi i saj, do të mbesin gjithmonë në kujtesën tonë, si shembull i një bije, bashkëshorteje, nëne e aktivisteje në shërbim të atdheut. Besa, mbetet e paharrueshme për të gjithë ata që e njohën dhe bashkëpunuan me të. I qoftë …

Partia Demokratike e Kosovës i shpreh ngushëllime familjes Zagragja dhe Halimi Read More »

Kryetari Veseli: Në opozitë, thërriste për bashkim kombëtar, si kryeministër, Kurti po i ndan shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një postim ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka dështuar edhe një herë me Shqipërinë. Ai tha se Kurti si opozitar bëntë thirrje për bashkim kombëtar ndërsa si kryeministër po i ndan shqiptarët. Z. Veseli tha se Kosova duhet të hap urgjentisht kufirin me …

Kryetari Veseli: Në opozitë, thërriste për bashkim kombëtar, si kryeministër, Kurti po i ndan shqiptarët Read More »

Kryetari Veseli ngushëllon familjet e minatorëve, kërkon hetim për rrethanat e vdekjes

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjet e dy minatorëve që humbën jetën në minierën e Artanës. Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, z. Veseli ka kërkuar hetim për rrethanat e vdekjes së minatorëve. Postimi i z. Veseli në fb: “Ngjarje e rëndë tragjedia në minierën e Artanës …

Kryetari Veseli ngushëllon familjet e minatorëve, kërkon hetim për rrethanat e vdekjes Read More »

Kryetari Veseli dhe vajza e tij, Rrita, kanë ditëlindjen në të njëjtën ditë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli dhe vajza e tij, Rrita, festojnë në të njëjtën ditë ditëlindjen. Me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij, Rritës, Kryetari Veseli ka thënë se duhet përkushtim për ta bërë Kosovën më të mirë dhe më të sigurt për ta. Postimi i z. Veseli në rrjetin social: “Ditëlindjet e fëmijëve …

Kryetari Veseli dhe vajza e tij, Rrita, kanë ditëlindjen në të njëjtën ditë Read More »

Kryetari Veseli: Aplikimi i masës së reciprocitetit, akt i mentalitetit mashtrues të Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se aplikimi i masës së reciprocitetit me Serbinë vetëm pas vendimit të Kushtetueses nga ana e kryeministrit në detyrë, është akt i mentalitetit mashtrues të tij. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se “qasja e tij: Kur jam unë në pushtet ka shtet …

Kryetari Veseli: Aplikimi i masës së reciprocitetit, akt i mentalitetit mashtrues të Kurtit Read More »

PDK: Nga dështimet e Qeverisë Kurti me pandeminë, mbi 1 miliard euro humbjet në ekonomi dhe mijëra vende pune më pak

Prishtinë, 31 maj 2020- Partia Demokratike e Kosovës ka bërë përgjegjës Qeverinë Kurti në ikje për keqmenaxhim të situatës ekonomike gjatë kohës së pandemisë. Ajo u tregua e paaftë, jo efikase dhe dështoi karshi nevojave të ekonomisë së vendit.  Në konferencën për media, eksperti për ekonomi i PDK-së, Blerand Kadrijaj, ka listuar një varg dështimesh, …

PDK: Nga dështimet e Qeverisë Kurti me pandeminë, mbi 1 miliard euro humbjet në ekonomi dhe mijëra vende pune më pak Read More »

Kryetari Veseli kujton heronjtë Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj, në 21 vjetorin e rënies heroike

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka kujtuar në 21 vjetorin e rënies heroike heronjtë Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj, për kontributin e tyre të madh në betejat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Z. Veseli shkruan se, rruga e tyre jetësore, ishte në shërbim të atdheut. Ja postimi i plotë: Në 21 vjetorin e rënies heroike, …

Kryetari Veseli kujton heronjtë Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj, në 21 vjetorin e rënies heroike Read More »

Partia Demokratike e Kosovës ngushëllon Familjen e Hetem Bajramit

Partia Demokratike e Kosovës, me rastin e vdekjes së veteranit të UÇK-së, Hetem Bajrami, u ka shprehur ngushëllime Familjes së tij, bashkëveprimtarëve dhe bashkëluftëtarëve. Veterani i UÇK-së, Hetem Bajrami, ishte burim atdhedashurie për të rinjtë në mërgim, duke kontribuar në mobilizim e pastaj duke iu bashkuar edhe radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, thekson deklarata …

Partia Demokratike e Kosovës ngushëllon Familjen e Hetem Bajramit Read More »