Lajme

KRYETARI VESELI: KOSOVA MERITON DUARTROKITJE

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas ndeshjes së futbollit, Çeki-Kosovë, ka thënë se Kosova meriton duartrokitje. Kosova meriton duartrokitje dhe djemtë tanë falënderime për krenarinë që na japin. Ëndrra nuk ka përfunduar për Europianin 2020, ka shkruar z. Veseli në fb. Ja postimi i z. Veseli në fb: “Kosova meriton duartrokitje dhe djemtë tanë falënderime …

KRYETARI VESELI: KOSOVA MERITON DUARTROKITJE Read More »

Kadri Veseli uron që sonte Kosova të fitoj në Çeki

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, është shprehur optimist se Kombëtarja e Kosovës do të fitoj sonte ndeshjen në Çeki. “Kosova ka shkëlqyer në arenën ndërkombëtare të futbollit. Të tillë e presim edhe sonte në Çeki. Suksese djema!”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

Kryetari Veseli shpreh ngushëllime për vdekjen e Arzana Krajës

Kryetari Kadri Veseli, e ka cilësuar lajm shumë të dhimbshëm ndarjen nga jeta të regjisores Arzana Kraja. Në një postim në Facebook, Veseli thotë se Kraja la gjurmë në artin tonë kinematografik dhe do të kujtohet nga të gjithë për arritjet e saj. Kryetari Veseli ka ngushëlluar familjen Kraja, miqtë dhe komunitetin artistik për humbjen …

Kryetari Veseli shpreh ngushëllime për vdekjen e Arzana Krajës Read More »

Kryetari Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam qenë i angazhuar për të mirën e Kosovës dhe këtë e kam bërë tërësisht në …

Kryetari Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime Read More »

Kryetari Veseli në 30 vjetorin e heronjve Afrim Zhitia e Fahri Fazliu: Ata ishin pushkët e para të lirisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha sot në 30-vjetorin e rënies së heronjve të kombit, Afrim Zhitia e Fahri Fazliu, se ata ishin pushkët e para të lirisë, paraardhësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Në 30 vjetorin e rënies, sot me krenari kujtojmë heronjtë Afrim Zhitia e Fahri Fazliu. Ata ishin paraardhësit …

Kryetari Veseli në 30 vjetorin e heronjve Afrim Zhitia e Fahri Fazliu: Ata ishin pushkët e para të lirisë Read More »

Kryetari Veseli takon zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së – flasin për zgjedhjet

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, Marian Gabriel. Në këtë takim që u zhvillua në Zyrën e liderit të PDK-së, u fol për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në Kosovë. Pas këtij takimi, Kryetari Veseli ka shkruar në Facebook se me zëvendës …

Kryetari Veseli takon zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së – flasin për zgjedhjet Read More »

Kryetari Veseli nga Valbona: Bukuria e maleve është një burim i pashtershëm energjie për mua

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, për fundjavë ka vendosur të shkojë në Bjeshkët e Namuna duke ngjitur Qafën e Valbonës për të bërë kalimin drejt Thethit. Z. Veseli ka thënë se bukuria magjike e këtyre maleve madhështore, të stolisura me veshjen shumëngjyrëshe të vjeshtës, është një burim i pashtershëm energjie për të. …

Kryetari Veseli nga Valbona: Bukuria e maleve është një burim i pashtershëm energjie për mua Read More »

Kryetari Veseli: SHBA-ja s’është pro shkëmbimit të territoreve, por përkrah çdo marrëveshje që arrijmë me Serbinë

Sipas kryetarit të PDK-së Kadri Veselit, SHBA-ja nuk është pro shkëmbimit të territoreve si zgjidhje për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit me të dërguarin special të presidentit amerikan Donald Trump për negociatat Kosovë-Serbi Richard Grenell, Veseli ka thënë se ai ka përsëritur qëndrimin amerikan se janë pro çdo marrëveshjeje që arrijnë Kosova e Serbia. …

Kryetari Veseli: SHBA-ja s’është pro shkëmbimit të territoreve, por përkrah çdo marrëveshje që arrijmë me Serbinë Read More »

Kryetari Veseli: PDK do të jetë opozitë efikase dhe konstruktive, në qendër do të jetë zëri i qytetarit dhe interesi i Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën kanë diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend dhe për qëndrimet e PDK-së. Lideri i PDK-së, e informoi Apostolovën për qëndrimet e PDK-së si lidere e opozitës së …

Kryetari Veseli: PDK do të jetë opozitë efikase dhe konstruktive, në qendër do të jetë zëri i qytetarit dhe interesi i Kosovës Read More »

Kryetari Veseli: Edhe kombëtaret tjera do të gjunjëzohen para Kosovës

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Kombëtarja e Kosovës në futboll është krenaria e kësaj republike. Ai madje tha se edhe kombëtaret e tjera do të gjunjëzohen para saj në arenën ndërkombëtare, njofton Klan Kosova. “Kombëtarja jonë në futboll është krenaria e Republikës së Kosovës. Herët ose vonë të gjithë do të gjunjëzohen …

Kryetari Veseli: Edhe kombëtaret tjera do të gjunjëzohen para Kosovës Read More »